10-те най-добри типове тъкани, от които може да избирате за халат за баня

При толкова много видове и платове и тъкани за халат за баня, от които да избирате, може да бъде трудно да решите кой е подходящ за вас. Ето всичко, което трябва да знаете за всички различни видове тъкани, прочетете това ръководство, преди да решите да закупите халат за баня.
10-те най-добри типове тъкани, от които може да избирате за халат за баня
1. Вълна
Вълната често е първото нещо, което идва в съзнанието на хората, когато мислят за тъкани, които осигуряват оптимална и плътна топлина. Леката обемност на тази тъкан я прави чудесна при задържане на топлина.
Вълната обаче често задържа вода, което може да направи халата малко тежък. За щастие, комбинирането му с други тъкани, като полиестер, може да противодейства на този проблем и да го прави по-лек и по-удобен за носене.
2. Полар
Изработен от полиестер, поларът е чудесен материал за халати поради своите изолационни свойства. Тези видове дрехи имитират страхотните качества на вълната, но с няколко допълнителни плюса.
В сравнение с други вълнени халати, тъканите от полар са по-леки и по-достъпни. Халатите от полар са евтини и висококачествени.
Освен това могат да се перат в пералня, но трябва да се внимава с температурата. Също така поларът е екологично чист, тъй като производителите могат да направят тъканта от рециклирана пластмаса.
3. Фланел
Фланелът, подобен на вълната, е чудесен в поддържането на топлината. Въпреки че мнозина мислят, че фланелът е един от най-старомодните видове плат, халатите, изработени от него, се считат за класика.
Докато преди е бил направен от вълна, сега материалът се смесва с памук, придавайки му меко, успокояващо усещане. Фланелевите тъкани са меки и топли, което го прави чудесен избор студените зимна нощ.
4. Вафел памук
Уникалните модели с ромбови или квадратни плетки са това, което прави памучните одежди, тъкани с вафли, лесно разпознаваеми. Памучни вафлени халати са много абсорбиращи; за съжаление, ако не се перат правилно могат да се свият много.
Ако имате памучн вафлен халат, не забравяйте да следвате инструкциите на етикета, когато става въпрос за грижи и пране.
Макар и да не е толкова мек като другите видове плат, валените хлати се използват много често в холетите и СПА центровете, защото са на разумни цени. Много фирми също ги раздават като рекламни артикули.
5. Памук
Египетският и турският памук са едни от най-старите и най-разпространени материи за хавлиени кърпи и класически халати. Притежават страхотни качества на водопоглъщане.
Това ги прави чудесни за използване в халати и кърпи, въпреки че могат да станат тежки и дебели, когато абсорбират вода. Освен това, памучният им състав също ги прави склонни към свиване.
Въпреки това, памучните хавлиени халати и кърпи все още остават един от най-добрите избори. Те са меки, абсорбират бързо и са доста луксозни.
6. Памучен велур
Велурът се усеща като кадифе. Материалът е мек и дебел, което го прави един от най-добрите видове плат за халат.
Най-качествените модели, изработени от този материал, съдържат минимум 80% памук.
Единственият недостатък на памучните велурени тъкани е, че те са обемни и малко по-скъпи в сравнение с другите материи. Те обаче са чудесни като изолационен плат, особено през зимата. Това е добра инвестиция, ако живеете в особено студен климат!
7. Сатен и коприна
Сатенените и копринените тъкани имат гладко, мекои ефирно усещане по кожата. Ако търсите халат, който да носите по време на следващата си плажна почивка или романтично бягство, тогава сатенените и копринените материи са идеалният избор.
За разлика от памука, те осигуряват много малко поглъщане на вода. Вместо това са изключително нежни и леки, което ги прави идеални за релакс.
Сатенените и копринените халати изискват деликатна грижа. Те не са най-добрият вариант за ежедневна употреба, но са идеални за специални случаи (дори ако този повод е само спа ден в собствената ви баня).
8. Кашмир
Кашмирният плат е един от най-скъпите видове плат на пазара днес.
Тези материи използват специални влакна от животински косъм. Тази материя е осбено подохяща за зимните месеци.
Облеклата от кашмир са скъпи и трябва да бъдат химически почистени, а не в пералня.
9. Микрофибър
Последният напредък в технологията на производство направи възможно създаването на микрофибърни тъкани, с размер на влакната с 1/6 размера на човешката коса. Те са по-фини от коприната и по-леки и дишащи в сравнение с други естествени и синтетични влакна.
Ако е качествено наравен, микрофибърът е много абсорбиращ.
Докато халатите за баня от микрофибър все още са сравнително нови, тяхната популярност бързо нараства, особено в спа центровете. Те могат да се използват през всеки сезон и са чудесни за отдих.
10. Бамбук
Най-популярен в като Япония, бамбуковият плат е изключително недооценена материя, която е отлична за използване за халати поради уникалната комбинация от якост и мекота. Бамбукът е особено подходящ за хора, живеещи в по-топъл климат поради високата си дишане.
Освен това бамбукът е по-евтин от други видове плат и изисква по-малко поддръжка. Просто го изперете и ще бъде като нов.
Добивът на бамбук е по-лесен и изисква по-малко количество пестициди, което го прави екологичен. Единственият недостатък е, че не е много подходящ за по-хладни температури.
Кой тип тъкан за халат е подходящ за мен?
Различните видове материи имат различни приложения. Видът материал за халат за баня зависи от различни фактори:
Тегло: Теглото определя колко удобен ще бъде халатът ви. Ако живеете в по-хладен климат, може да се насочите към по-тежка материя, която има чудесни изолационни свойства (като фланелени и вълнени халати). По-тънка тъкан (като бамбук) е по-подходяща, ако живеете на по-топло място.
Поддържка: Някои видове тъкани (като кашмир, който трябва да бъде почистван по химичен път или коприна) изискват малко повече грижи и се използват най-добре за специални случаи. Можете да изберете да изберете плат с по-лесна поддръжка за ежедневна употреба.
Абсорбция: Изберете плат с високи абсорбционни свойства, ако планирате да го използвате за баня или басейн. Сатенените и копринените халати не абсорбират много вода, така че е по-добре да се изпозват само като домашни халати.
Цена: Разбира се, първокласните материи са с по-високи цени.
Ако възнамерявате да купувате халати, изработени от скъпи тъкани, не забравяйте да ги пипнете на живо, за да проверите дали платът не е имитация. Или пазарувайте от утвърдени онлайн магазини, които залагат на качествени материи и производители, за да не останете разочаровани.
Също така се уверете, че халатът е с правилния размер. Каква е ползата от прекрасна материя, ако размерът не пасва, нали?
Огромните опции за халати в различни типове тъкани могат да направят избора ви малко труден, но ако сте запознати със силните страни на всеки тип материя, може да направите намирането на най-добрия халат малко по-лесно.
Имате ли други въпроси относно различните видове материи за халат? Попитайте ни!